اگر از آن جمله والدینی هستید كه اعتقاد به روشهای درمانی طبیعی دارید، پس از همین امروز شروع كنید تا در طول زمستان فرزندتان دچار بیماری نشود. دكتر Bob Sears متخصص اطفال، شیوه‌ای را در طب كودكان به كار بسته كه در آن تركیبی از مشتقات طب سنتی به كار برده است.

از كودكتان بخواهید به طور متناوب دستهایش را بشوید
دكتر
Sears می‌گوید: "پسربچه‌ها به اندازه كافی بزرگ شده‌اند تا بتوانند به تنهایی یا حتی با كمك والدین دستانشان را بشویند. به آنها بیاموزید كه چگونه دستان خود را با آب گرم و صابون شست و شو دهند. اگر با عجله این كار را می‌كند، همراه با بازی یا آواز او را آرام كنید. برای خردسالان از شوینده‌های بدون الكل جهت شستن دستها استفاده كنید."

به بچه‌ها یاد دهید تا خوب بخورند
سعی كنید فرزندانتان را با مواد طبیعی تغذیه كنید مثل حبوبات مختلف،انواع سبزیها، میوه‌های حاوی آنتی اكسیدانها مثل انواع توتها. دكتر  Sears می‌گوید: "وقتی به خرید می‌روید، از آنها بخواهید تا در انتخاب رنگ مواد غذایی به شما كمك كنند و از مواد غذایی كه آنها از رنگش خوششان می‌آید، خرید كنید."

ویتامینهای ضروری روزانه را به آنها برسانید
از مولتی ویتامینهایی كه در آنها از مواد نگهدارنده استفاده شده بپرهیزید و به كودكان ویتامینهای طبیعی بدهید.

مطمئن شوید كه بچه تان خوب می‌خوابد
دكتر Sears: " استراحت كردن یكی از عوامل بسیار مهم  در بازیافتن توان جسمی بدن می‌باشد."

به فرزندتان كمك كنید تا خوب بخوابد
برای اینكه بچه‌ها خوب بخوابند به آنها كمك كنید تا راست بخوابند و اگر متوجه شدید كه بد تنفس می‌كنند، آنها را بلند كنید و دوباره در جایشان قرار دهید تا بتوانند راحت نفس بكشند.

به كودكان مایعات فراوان بدهید
دكتر
Sears می‌گوید: "داشتن آب كافی در بدن مهم است اما در زمان بیماری اهمیت آن بیشتر می‌شود. آب فراوان سلولها را تمیز می‌كند و از احتقان جلوگیری كرده و بدن را از بی آبی نجات می‌دهد اما از مایعات كافئین دار بپرهیزید زیرا آب گیری بدن را مختل می‌كند.

به بچه‌ها سوپ مرغ بدهید
به آنها سوپ مرغ بدهید زیرا  مقوی تر از آن است كه فكرش را می‌كنید. دكتر
Sears می‌گوید: "تحقیقات روی سوپ مرغ نشان داده مواد غذایی موجود در آن از علائم اولیه بیماری به طور چشمگیری می‌كاهد. و در ضمن با تسریع در پاك كردن مخاط بینی احتقان را كم می‌كند.

گلو درد را تسكین دهید
اگر فرزند شما بیشتر از یكسال سن دارد، از
عسل استفاده كنید. (برای كودكان زیر یكسال به هیچ وجه از عسل استفاده نكنید) مقداری عسل و لیمو را در آب ولرم بریزید سپس آنرا به دمای محیط اتاق برسانید. به گفته دكتر Sears، عسل گلو را تسكین داده و لیمو مخاط را تمیز می‌كند.

منبع : سایت سیمرغ