عفونت قارچی بانوان یک مشکل و بیماری رایج به شمار می ‌رود. پس زمانی که این مشکل را در خود مشاهده کردید، جای هیچ نگرانی‌ ای وجود نخواهد داشت. به جای ترس و نگرانی، بهترین کار این است که با انجام روش مورد نظر، نسبت به رفع آن اقدام کنیم. خوشبختانه روش های متنوعی از دیرباز تا به حال به ثبت رسیده و علم هم به تایید آن ها پرداخته است.

بر همین اساس، امروز با موثرترین روش ها در درمان عفونت واژن در منزل آمده ایم تا شما را با این موضوع بیش از پیش آشنا کنیم. لازم به ذکر است که برخی از این روش ها شاید در شما جواب ندهد. بنابراین بهتر است چند شیوه ی متنوع را امتحان کنید تا در نهایت به خواسته ی خود دست یابید. بدون معطلی به سراغ این روش ها می رویم.

سرکه سیب

در خصوص تاثیر سرکه سیب بر رفع عفونت واژن، تا به حال مطالعات گسترده‌ ای انجام شده و اتفاقا دانشمندان به نتایج خوبی هم رسیده اند. سرکه سیب به صورت رقیق نشده، ترکیباتی در خود دارد که عفونت قارچی را از بین خواهد برد. البته انجام این روش برای بعضی از افراد منجر به سوختگی پوست می شود و حتما لازم است که قبل از پیاده‌سازی آن با پزشکتان مشورت کنید. به هر حال پیش از استفاده از هر دارویی لازم است تا با پزشکان و متخصصان در این خصوص صحبت داشته باشید تا در نهایت بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

 

داروهای بدون نسخه ی پزشک

شاید جالب باشید که بدانید بسیاری از داروهای از بین برنده ی عفونت واژن بدون نسخه ی پزشک به فروش می رسند و شما به سادگی می توانید نسبت به خرید آن ها اقدام کنید. این دارو ها بیشتر به شکل کرم و یا شیاف هستند و در خصوص زمان و مقدار استفاده باید با یک متخصص صحبت کنید.

دارو های فوق به دو صورت داخل و خارجی مصرف می شوند. به گفته ی بسیاری از افراد، دارو های داخل بیشتر از 80 درصد از عفونت واژن را درمان خواهند کرد که آمار قابل توجهی به شمار می رود. شاید نیاز باشید که این دارو ها را به مدت سه هفته تا یک ماه مصرف کنید تا سرانجام تاثیرش را ببینید. این داروها از برترین روش ها برای درمان عفونت واژن در منزل می باشند.

 

مکمل های پروبیوتیک

پروبیوتیک ها هم از مکمل های کاربردی به حساب می آیند که تقریبا در تمام داروخانه ها به چشم می خورند. بعضی از این مکمل ها به صورت ویژه و انحصاری به منظور سلامت ناحیه ی تناسلی ساخته شده است و باعث می شوند که تعادل میان باکتری و مخمر موجود در واژن تنظیم گردد. شایان ذکر است که این مکمل ها به دو شیوه ی خوراکی و شیاف مصرف می شوند.

تاثیر به سزای این مکمل ها تا 87 درصد در گذشته و در آزمایشگاه ها به اثبات رسیده است و معمولا افراد هیچ نگرانی ای بابت آن ها ندارند. ضمنا اثر این مکمل ها بلند مدت است و خیال بانوان را برای زمانی طولانی راحت می کند. برخی دیگر از پروبیوتیک ها در خود لاکتوباسیل دارند و از بین برنده ی قارچ ها هستند.

 

 

پونه کوهی

پونه کوهی که به آن OriganumVulgare نیز گفته می شود، راه دیگری در درمان عفونت واژن در منزل شناخته شده است. این پونه ها به عنوان ادویه در فروشگاه های مواد غذایی موجود هستند و به سادگی می توان به آن ها دسترسی داشت. گفتنی است که این پونه ها دو ضد قارچ قوی یعنی تیمول و کارواکرول را در خود دارند که به سرعت اثر خود را نشان می دهند. از پونه ها برای رقیق کردن خون نیز استفاده می کنند. پس می توان نتیجه گرفت که اگر کمبود ویتامین K دارید، به هیچ وجه سمت پونه های کوهی نروید؛ چرا که مشکلات فراوانی را به وجود خواهد آورد.