ویژگی های مهم دکتر نوزادان در سال 1401

بهترین دکتر نوزادان در تهران یک پزشک آموزش دیده ویژه است که در درمان و مراقبت از نوزادان، نوجوانان و گاهی اوقات بزرگسالان تخصص دارد. یکی از مهم ترین کارهایی که باید قبل از تولد نوزاد انجام داد، انتخاب بهترین دکتر نوزادان در تهران برای نظارت بر سلامت و بهداشت اوست. کودکان به سرعت رشد می کنند و در طول زمان دستخوش تغییرات فیزیکی، عاطفی و رفتاری متفاوتی می شوند.

بهترین دکتر نوزادان در تهران یک پزشک آموزش دیده ویژه است که در درمان و مراقبت از نوزادان، نوجوانان و گاهی اوقات بزرگسالان تخصص دارد. یکی از مهم ترین کارهایی که باید قبل از تولد نوزاد انجام داد، انتخاب بهترین دکتر نوزادان در تهران برای نظارت بر سلامت و بهداشت اوست. کودکان به سرعت رشد می کنند و در طول زمان دستخوش تغییرات فیزیکی، عاطفی و رفتاری متفاوتی می شوند. بنابراین در سنین مختلف نوزادی، کودکی، نوجوانی و جوانی نیازهای منحصر به فردی دارند که از تخصص پزشکان بزرگسال خارج است. در مقاله زیر در مورد متخصص اطفال (متخصص اطفال)، وظایف او، بیمارانی که تحت درمان قرار می دهد صحبت خواهیم کرد و لیستی از فوق تخصص های کودکان را ارائه خواهیم داد.

وظابف بهترین دکتر نوزادان در تهران

متخصص اطفال تا سن 5 سالگی کودک شما را چندین بار معاینه می کند تا از سلامت جسمی و روحی او اطمینان حاصل کند. پس از 5 سالگی، متخصص اطفال هر سال کودک شما را معاینه می کند و سلامت جسمی و روحی او را بررسی می کند. به طور معمول، متخصص اطفال کارهای زیر را انجام می دهد:

  • معاینه فیزیکی انجام می دهد.
  • بهترین دکتر نوزادان در تهران واکسن های توصیه شده در سنین مختلف را به کودک تزریق می کند.
  • رشد جسمانی، رشد ذهنی و رفتارها و مهارت های فردی کودک را در سنین مختلف ارزیابی و با استاندارد موجود مقایسه و تحلیل می کند.
  • بیماری ها، عفونت ها، جراحات، شکستگی ها، دررفتگی ها و سایر مشکلات سلامتی کودک شما را تشخیص داده و درمان می کند و در صورت لزوم داروهایی مانند مسکن و آنتی بیوتیک تجویز می کند.
  • این اطلاعات در مورد سلامت جسمی، روانی و اجتماعی فرزندتان، ایمنی، تغذیه و نیازهای تناسب اندام به شما می دهد.
  • برای ایفای هر چه بهتر نقش خود به عنوان والدین کودک، می توانید سوالات مراقبتی خود را از پزشک اطفال بپرسید و در جلسات معاینه مختلف مشاوره دریافت کنید.
  • اگر کودک شما بیمار شود و نیاز به مراقبتی فراتر از تخصص متخصص اطفال داشته باشد، متخصص اطفال شما را به متخصص مربوطه ارجاع می دهد.

متخصصان اطفال طیف گسترده ای از خدمات مرتبط با سلامت کودکان و نوجوانان را ارائه می دهند. پس از طی دوره تخصص، متخصص اطفال می تواند برای فوق تخصص مثلاً متخصص قلب و عروق کودکان یا فوق تخصص غدد اطفال و ... اقدام کند.

برای آشنایی با بهترین دکتر بیش فعالی کودکان در تهران می توانید به سایت اوشاخ مراجعه فرمایید و با بهترین پزشکان در این زمینه آشنا شوید تا بتوانید بهترین پزشک متخصص خود را انتخاب کنید. اوشاخ ،بهترین رسانه تخصصی مادر و کودک از بارداری تا مدرسه کنار شما هستیم  .

ویژگی های یک متخصص اطفال خوب

  • اعتبار مدارک تحصیلی: متخصص اطفال در مراقبت از نوزادان، کودکان و نوجوانان تخصص دارد و آموزش های لازم را در دانشکده پزشکی تکمیل می کند. بسیاری از متخصصان پس از اتمام دوره رزیدنتی خود گواهینامه هیئت اطفال آمریکا را دریافت می کنند. آنها همچنین بر اساس تجربه خاص خود و مدت زمانی که طبابت کرده اند طبقه بندی می شوند. مهم است که پزشک فقط در مطب خصوصی کار کرده باشد یا تجربه کار در گروه، بخش مراقبت های ویژه یا بیمارستان را داشته باشد. کار در محیط های مختلف دانش پزشک اطفال را افزایش می دهد.
  • از اطلاعات پزشکی جدید و بیماری های جدید آگاه باشید: روش های پزشکی و مراقبت های بهداشتی خیلی سریع تغییر می کنند و به روز بودن با آخرین تحقیقات بهترین راه برای مراقبت از خانواده است. به عنوان مثال، قبلا به والدین گفته شده بود که بند ناف نوزاد را پس از تعویض پوشک با الکل بشویند، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که این ممکن است روند بهبود طبیعی زخم بند ناف را به تاخیر بیندازد. یافته های جدید نشان می دهد که اطراف بند ناف باید تا حد امکان تمیز و خشک نگه داشته شود و برای شستن این نواحی از آب تمیز استفاده شود و سپس با یک پارچه تمیز خشک شود.
  • اخلاق خوب پزشک و کادر مطب: در اولین ملاقات با پزشک، به نحوه ارتباط پزشک با کودک خود توجه کنید. کودک شما با یک رابطه خاص با پزشک اطفال بزرگ می‌شود و شما می‌خواهید که کودک نوپایتان در حین رشد با انتخاب‌های شما احساس راحتی کند.

متخصص اطفال چه بیماری هایی را درمان می کند؟

بسیاری از متخصصان اطفال به عنوان پزشک مراقبت های اولیه کار می کنند. برای اطمینان از سلامت جسمی، روانی و روحی کودک، متخصص اطفال معاینات و آزمایشات مختلفی را انجام می دهد و طیف وسیعی از بیماری ها را تشخیص و درمان می کند. این پزشکان بر واکسن های مختلفی که باید در سنین مختلف به کودک تزریق شود نظارت می کنند، به عنوان مثال واکسن فلج اطفال که اگر تزریق نشود کودک دچار فلج اطفال می شود. پزشکان کودکان در سنین مختلف توصیه های بهداشتی مناسبی به کودکان و والدین می کنند تا کودکان زندگی سالم و مفیدتری داشته باشند. از جمله موارد دیگری که متخصص اطفال بررسی می کند رشد قد کودکان و بلوغ نوجوانان است.

کلام آخر

برای مراجعه به دکتر نوزادان، بهتر است با بهترین دکتر نوزادان در تهران که در سایت اوشاخ یا oshakh.com به شما معرفی کرده ایم مشورت کنید. در صورتی که خود و اطرافیان شما به بهترین دکتر نوزادان مراجعه کردید و درمانی برای شما صورت گرفته است تجربه خود را در کامنت ها با ما در میان بگذارید و بگویید که کدام یک از روش های درمانی برای شما بهتر بوده است ؟

به نظر شما خس خس کردن هنگام تنفس نشانه چیست؟