روش درمان کبد چرب گرید 2

در این مقاله به موضوع کبد چرب گرید 2 دکتر فریبا کوهدانی و روش درمان آن می پردازیم. تا انتهای این مقاله علمی پزشکی، ما را همراهی نمایید.

مقدمه
ابتلا به کبد چرب گرید 2 می تواند به دلایل متعددی ایجاد شود. همان قدر که دلایل ابتلا متنوع است روش درمان کبد چرب گرید 2 نیز به چند نوع شناخته شده است. ما در این مقاله سعی کردیم تا به مهم ترین آن ها اشاره کنیم. پس اگر دنبال راه های درمان این بیماری هستید، مطلب زیر را به دقت مطالعه فرمایید.
فهرست مطالب
1. جلوگیری از ابتلا به کبد چرب گرید 2
2. روش درمان کبد چرب گرید 2 (اصول رفتاری)
3. جدید ترین روش درمان کبد چرب گرید 2

جلوگیری از ابتلا به کبد چرب گرید 2

برای جلوگیری از بیماری کبد چرب درجه 2، استفاده از منابع امگا 3 در وعده های غذایی، مانند یک گرم روغن ماهی در روز، استفاده از ماهی های چرب مانند ماهی آزاد، ساردین و ماهی تن، مصرف گردو، بذر کتان، کنف و زیتون را افزایش دهید. امگا 3 به کاهش التهاب در کبد کمک می کند. چربی های اشباع شده مانند گوشت حیوانات، غذاهای فرآوری شده و روغن های هیدروژنه را کاهش دهید. در مقابل، از منابع کم چربی مانند روغن زیتون، آجیل و دانه ها استفاده کنید. نوشیدنی های گازدار، شیرینی ها، غلات صبحانه، غذاهای منجمد، سس ها یا چاشنی ها و برخی از آب میوه های بسته بندی شده که منبع قند ذرت و شهد با فروکتوز بالا هستند را کاهش دهید. با افزایش فعالیت بدنی به بیش از شصت دقیقه و کاهش وزن بین پنج تا ده درصد، به بهبود کبد چرب درجه 2 کمک می کنیم.
استفاده از داروهای گیاهی برای بهبود کبد چرب درجه 2
درمان کبد چرب با سیر: سیر حاوی آلیسین است که نوعی آنتی اکسیدان حاوی گوگرد برای سم زدایی بهتر و موثرتر از کبد است. هر روز صبح، اگر مشکل معده ای ندارید، مقداری آب لیمو را در آب جوش بریزید و بنوشید. استفاده از عرق خار شتر، چای سبز، علف لیمو، خار مریم و گچ در بهبود عملکرد کبد چرب درجه 2 موثر است.

 

روش درمان کبد چرب گرید 2 (اصول رفتاری)

با رعایت بعضی از تکنیک های آسان اما بسیار موثر در زندگی روزمره، می توانید با کبد چرب درجه 2 مبارزه کنید. در اینجا چند گام معمول برای کمک به جلوگیری از کبد چرب وجود دارد:

ورزش منظم و کنترل وزن: چاقی یکی از دلایل کبد چرب است. ورزش روزانه و پیروی از برنامه های کاهش وزن می تواند به شما در کنترل تغییرات بیشتر چربی در کبد کمک کند.

 • از الکل خودداری کنید: الکل یکی از دلایل اصلی کبد چرب است. اگر کبد چرب درجه 2 دارید، مصرف الکل را کاهش دهید و کبد خود را از آسیب بیشتر نجات دهید.
 • قبل از خوردن غذا فکر کنید: خوردن یک وعده غذایی سالم و متعادل به راحتی به شما در حفظ سلامت کبد کمک می کند.
 • از سبزیجات و میوه ها زیاد استفاده کنید: مقدار زیادی سبزیجات و میوه های سبز بخورید زیرا سرشار از آنتی اکسیدان هستند و با دفع سموم به سم زدایی بدن کمک می کنند. این غذاهای مقوی همچنین حاوی آنزیم های طبیعی و مواد تقویت کننده سیستم ایمنی بدن هستند که می توانند کبد شما را بیشتر تقویت کنند.
 • غلات کامل به رژیم غذایی خود اضافه کنید: غلات کامل فرآوری نشده حاوی ویتامین های اساسی هستند که برای تجزیه موفقیت آمیز سموم ضروری است که پس از فیلتر خون می توانند وارد کبد شوند.
 • از غذاهای ناسالم پرهیز کنید: غذاهایی مانند ماکارونی، برنج، آرد تصفیه شده، محصولات پخته شده، غلات صبحانه و سیب زمینی باید محدود شوند. زیرا حاوی کربوهیدرات هستند که ممکن است منجر به رسوب چربی در کبد شما شود.
 • مصرف نمک و شکر را محدود کنید: مصرف نمک و شکر را به حداقل برسانید.
 • روغن های پخت و پز سالم را انتخاب کنید: از روغن های پخت و پز سالم استفاده کنید. به دنبال روغن های سالم مانند روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن بذر کتان و سایر روغن های سالم باشید و وعده های غذایی خود را با آن ها بپزید. روغن های گیاهی تحت فشار سرد به دلیل داشتن اسیدهای چرب ضروری برای حفظ کبد سالم ضروری هستند. بنابراین، می توانید آن ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
 • کنترل سطح کلسترول: یک روش سالم برای جلوگیری از مصرف چربی های اشباع شده در رژیم غذایی می تواند کبد چرب را معکوس کند. بنابراین، عادات غذایی سالم را دنبال کنید و سعی کنید تا کلسترول خود را به طور موثر تنظیم کنید.
 • قند خون خود را کنترل کنید: اگر مبتلا به دیابت هستید و یا سابقه خانوادگی دیابت دارید، مدیریت قند خون با تغییر شیوه زندگی و مصرف داروها می تواند از پیشرفت کبد چرب به یک مشکل جدی مانند سیروز یا نارسایی کبدی جلوگیری کند.

جدید ترین روش درمان کبد چرب گرید 2

اساس درمان کبد چرب، تغییر عادات غذایی و ورزش و کاهش وزن است. با این حال، چندین روش جدید کشف شده است که نتایج امیدوار کننده ای به همراه داشته است. به طور کلی، جدیدترین روش های درمانی هم در علم مدرن و هم در طب سنتی گسترش یافته است. به همین دلیل، آخرین درمان های کبد چرب در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند که هر کدام زیر مجموعه خود را دارند. در این بخش آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • آنتی اکسیدان ها، رابط بین طب مدرن و سنتی

آنتی اکسیدان ها در درمان کبد چرب موثر هستند اما تأثیر قابل توجهی بر یافته های بافت شناسی ندارند. چند آنتی اکسیدان اخیراً توسط برخی از پزشکان انگلیسی استفاده شده است که توانسته اند علائم را تا حد زیادی کاهش دهند.

 • درمان کبد چرب در طب مدرن

در طب مدرن، درمان خاصی برای کبد چرب وجود ندارد، اما شما می توانید با کنترل بیماری های زمینه ای مانند کاهش وزن، چربی خون، دیابت یا قطع داروهای مضر از پیشرفت این بیماری جلوگیری کنید.

 • درمان کبد چرب در طب سنتی

برخی از عصاره های گیاهی که در ادامه بحث خواهیم کرد، می توانند برخی از علائم کبد چرب را به طور کامل از بین ببرند، اما استفاده همزمان از همه آن ها عوارض جانبی داشته است. امروزه ترکیبی از طب مدرن و سنتی توانسته است برخی از داروهای گیاهی و سنتی را تولید کند که درمان کبد چرب را تا حدودی موفقیت آمیز کرده است. برای آشنایی با این داروها با ما همراه باشید.

 • درمان کبد چرب با پیوند کبد

در برخی موارد، به دلیل عدم توجه فرد مبتلا، بیماری به سرعت رشد می کند و بسیار شدید می شود. در این حالت، درمان های موقتی و متداول موثر واقع نمی شوند و فرد باید پیوند کبد انجام دهد. این روش درمانی بسیار محبوب نیست. زیرا بعضی اوقات علائم وحشتناکی دارد که در زیر به آن ها خواهیم پرداخت، اما پیوند کبد آخرین مرحله در درمان کبد چرب در طب مدرن است.

همان طور که ذکر شد اصلاح سبک زندگی بیشتر از هر چیزی در درمان کبد چرب گرید 2 موثر است. اما ما در این مقاله به ذکر نکات دیگری نیز پرداختیم که امیدواریم اطلاعات مفیدی برای شما بوده باشد.