مطالعه تازه محققان دانشگاه نورث کالیفرنیا نشان داده است بچه‌هایی که با شیرخشک تغذیه می‌شوند، بیشتر به آلرژی دچار می شوند. تغذیه با شیر مادر باعث افزایش باکتری‌های روده نوزاد شده که درنتیجه هضم غذای جامد را آسان می کنند. این در حالی است که تغذیه با شیشه می تواند احتمال ابتلای نوزادان به دیابت، آلرژی، بیماری‌های قلبی و مشکلات گوارشی در آینده  را افزایش می دهد.

بعضی‌ها ممکن است فکر کنند خرید لباس نوزادی نیاز به دانستن نکته خاصی ندارد. یا پیش خودشان بگویند بچه است دیگر و چیزی که یادش نمی‌ماند؛ درحالی‌که انتخاب لباس نوزادی هم درست مثل هر لباس دیگری نیاز به دانستن نکات و رعایت قواعدی دارد. در ادامه با بعضی از این نکات آشنا می‌شوید.

 

به گزارش مجله پزشکی مادر از انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، دکتر مارال قربان زاده با اشاره به اینکه آموزش صحیح و بهره مندی از مواد، وسایل و تجهیزات مناسب، همواره از مهمترین اصول دستیابی به درمان های موفق و رضایتمندی بیماران است، افزود: با گسترش علوم و فن آوری، لزوم بکارگیری نگاه پیشگیرانه در دندانپزشکی یکی از چالش های بحث برانگیز در این عرصه است.

وی ادامه داد:نگاه پیشگیری در مقوله دندانپزشکی کودکان در سال های اخیر مورد توجه مسوولان و دندانپزشکان بوده است.
قربان زاده خاطرنشان کرد: ارایه درمان های مناسب برای دندان های شیری که تاثیر زیادی در سلامتی دندان های دایمی دارند، از موارد مهمی است که لزوم توجه بیشتر و ارایه راهکارهای مناسب را می طلبد.
وی یادآور شد: دندانپزشکی کودکان شاه کلید بهداشت و پیشگیری است و برنامه ریزی های کلان اجتماعی برای این منظور می تواند در یک جامعه بزرگ به کاهش پوسیدگی دندان ها، اهمیت بافت لثه، پیشگیری از درمان های ارتودنسی، ارتقای فرهنگ ملی بهداشت، سلامتی مردم و کاهش هزینه سرانه خانواده منجر شود. 
قربان زاده تصریح کرد: اگر در حوزه دندانپزشکی پیشگیری در اولویت قرار گیرد، بیمه ها که از پوشش هزینه های دندانپزشکی امتناع می کنند، پس از یک دهه به این کار راغب خواهند شد و این خود اهمیت و جایگاه پیشگیری در دوران کودکی در دندانپزشکی را نشان می دهد. 
به گفته وی، در کنگره دهم انجمن دندانپزشکان عمومی ایران که با موضوع آموزش و پیشگیری در ماندگاری درمان دندانپزشکی، برگزار خواهد شد، کارگروه تخصصی کودکان با برگزاری جلسات متعدد و بررسی نیازهای دندانپزشکی عمومی در این حوزه مباحث علمی پانل ها و کارگاه های مورد نیاز را برنامه ریزی کرده اند.
دهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران از روز گذشته در مرکز همایش های برج میلاد آغاز شده است و تا 13 شهریورماه جاری ادامه دارد. 

مجله پزشکی مادر

زیر مجموعه ها

پر بیننده ترین اخبار

  1. روز
  2. هفته
  3. ماه
©2018 شرط مهم سلامت یک جامعه توانمندی مردم در جستجو، دریافت و به کار گیری اطلاعات سلامت است، مجله پزشکی مادر، شریک سلامت جامعه ایرانی است.